Android için CCleaner Teste Sunuldu

En popüler ve güvenilir PC temizleyicilerinden CCleaner, Android için beta testine sunuldu. CCleaner programının arkasındaki şirket olan Piriform, popüler uygulamanın mobil işletim sistemlerine getirilmesi için yıllardır kullanıcılardan geri bildirim alıyordu.

Android için CCleaner’a Nasıl Ulaşacaksınız?

Eğer CCleaner’ı denemek istiyorsanız, ilk olarak Piriform’un Google+ Sayfasına katılmanız gerekiyor.

Ardından bu linki ziyaret etmeniz gerekiyor. Sayfadaki linki takip ederek Play Store’dan CCleaner programını uyumlu olduğu sürece telefonunuz ya da tabletiniz için indirebilirsiniz.

Android için CCleaner

Uygulamayı ilk açtığınızda, temizleme ekranıyla karşılaşacaksınız. “Analyze” butonuna tıkladığınızda, mobil cihazınızda temizlenebilir ögeleri bulmak için tarama yapacaktır. Ardında silinebilir olarak ne bulduysa onu ekranda göreceksiniz. CCleaner ayrıca sms mesajlarını ve arama geçmişini de silmenize olanak sağlıyor.

“Clean” butonuna dokunduğunuzda CCleaner’ın temizleme işlemini görebilirsiniz.

CCleaner temizleme özelliğinin yanında App Manager özelliği de sunuyor. Hangi uygulamaların yüklü olduğu, ne kadar alan kapladığını görebiliyorsunuz. İstediğinz uygulamayı kolayca kaldırabiliyorsunuz.

Son özellik olarak da sistem bilgilerini görebiliyorsunuz. CPU ve RAM kullanımı ve hatta pil sıcaklığını da görebiliyorsunuz.

Görebildiğiniz üzere CCleaner PC versiyonunda olduğu kadar Android kullanıcıları içinde güçlü araçlardan birisi olmaya aday. Ancak şu anda beta aşamasında olan program hata verebilir olmakla beraber daha çok özellik eklenmesi gerekiyor gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın