Disqus Gravity: İnternetteki En Popüler Konular

Disqus, internet siteleri tarafından kullanılan tartışma ve yorum sistemlerinden bir tanesi. Forum gibi düşünebiliriz aslında. Yaklaşık 1 hafta önce disqus blogunda yer alan bir haberle yeni bir özellik daha sunuldu: Gravity. Gravity, Disqus sisteminde kayıtlı olan web sitelerindeki popüler olan konuları bize getiriyor.

Normalde internette işinize yarayacak güzel ve orijinal tartışmaları bulmak zordur. Sizin onları bir şekilde bulmanız gerekir, onlar sizin ayağınıza gelmez. Tabi onları bulmak için biraz da şansınızın olması gerekiyor. Disqus Gravity ile artık bu zorunluluk değişiyor.

Popüler konuları keşfedin: disqus.com/gravity

Gravity gibi amacı olan yani internetteki trend konuları bulmayı amaçlayan bazı sistemler, sayfaların görüntülenme ve tıklanma sayısına göre çalışıyor. Bazıları ise onların kaç defa paylaşıldığına ya da e-posta ile gönderildiğine bakıyor. Tüm bu konular bir liste şeklinde kullanıcıya sunuluyor. Gravity’de ise işleyiş biraz daha farklı. Sitenin yaratıcıları daha farklı bir sistem istemişler. Çünkü bir konunun ne kadar tıklandığı veya paylaşıldığından ziyade insanların o konuya ayırdıkları zaman ve yazdıkları yorumların daha önemli olduğunu düşünüyorlar.

Gravity, herhangi bir anda 500 web sitesinden trend olan konuları gösteriyor. O anda, kategorilerine ayrılmış olan 60 tane bağlantı gösteriyor. Sistem interaktif olarak kodlanmış, böylece daha eğlenceli olmuş.

Bir Cevap Yazın