Facebook Durumunuzu İstediğiniz Şekilde Güncelleyin

1) www.facebook.com anasayfasına gidin ve dili sol alttan “Türkçe” olarak seçin. Ya da direkt olarak tr-tr.facebook.com adresine gidin. Hesabınıza giriş yapın.

2) Alttaki “Geliştiriciler” linkini tıklayın.

3) Açılan sayfada üst tarafta “Uygulamalar” linkini tıklayın.

4) Yine açılan sayfada “Yeni Uygulama Oluştur” kısmına tıklayın.

5) Açılan popup pencereye uygulamaya vereceğiniz ismi yazıyorsunuz. Ben uygulama dilini Türkçe olarak seçtim. Devam’a tıklıyoruz.

6) Gerekli captcha doğrulamaları felan da yapıyoruz. İlk aşama bitti.

7)

Uygulamamızın sayfası açıldı. “Uygulama Kimliği” ve “Uygulama Gizli Kodu” kodu lazım olacak. Onları bir yere not alın. Ben birazcık sansürledim orayı.

Sonra sayfadaki boş yerleri dilediğinizce doldurabilirsiniz. Açıklama yerine “Cigicigi Online” yazdım. Kategori yaşam tarzı yaptım. Çünkü CigiCigi bir yaşam tarzıdır 😛 Uygulamanıza logo ve icon da ayarlayabilirsiniz. Ardından değişiklikleri kaydetmeyi unutmuyoruz.

8 ) Şimdi dev.statusvia.net adresine gidiyoruz. Burada kendimize ait bir hesabımızın olması gerekli. Hesabınızı aldıktan sonra giriş yapın. “Create Facebook Apps” linkini tıklayın.

9) Sonra bir pencere açılıyor. Orada Endonezya Dili’nde birşeyler yazıyor. İşte facebooka giriş yapman gerekli, uygulama oluşturman felan gerekli diyor. Biz “Next”e tıklayıp yolumuza devam ediyoruz.

10)

Application Name kısmına uygulamamızın ismini yazıyoruz. Verdiğimiz ad “CigiCigi” idi.

Api Key kısmına önceden not aldığımız “Uygulama Kimliği” kodunu yazıyoruz.

App Secret kısmına da “Uygulama Gizli Kodu”nu yazıyoruz ve “Submit” diyoruz.

11) Yine bir uyarı gelecek. Önceden hallettiğimiz logo ve icon ayarlama ile ilgili uyarı yapıyor. “Next” diyelim. Ardından “Done” tıklayalım.

12) Bitti. “Update Status”a tıklayarak durumunuzu güncelleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın