Fetch.io – Yüksek Hızda Dosya İndirin.

Büyük boyuttaki dosyaları indirmek için BitTorrent sistemini kullanırız. Ama performansı, sizin internet hızınıza vs bağlıdır. Fetch.io web sitesi sayesinde torrenleri yüksek hızda indirebilir, ardından indirdiğiniz dosyadaki film, video vb şeyleri izleyebilirsiniz.

BitTorrent sisteminde dosya indirirken kendi bağlantınıza ait bant genişliğini ve masaüstü istemcinizi kullanırsınız. Fetch.io ise bu olaya yeni bir yaklaşım getiriyor. Dosyaları kendi yüksek hızlı serverlarına indiriyor, ondan sonra size o dosyayı indirmeniz için HTTP link sağlıyor. Bu sistemi ilk kuran Fetch.io değil fakat servera inen videoların herhangi bir mobil cihazda veya bilgisayarınızda oynatılması en önemli özelliklerinden birisi.

Tek yapmanız gereken torrentin adresini kutuya yazmak ve Fetch.io serverlarının dosyayı indirmesini beklemek. Videoları Flash ve MP4 formatına dönüştürüyor, böylece videoları mobil araçlardan, bilgisayarlardan, Apple TV gibi araçlardan izleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu dosyaları arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Bu servis sadece torrent için değil; Rapidshare, MegaUpload ve MediaFire gibi dosya yükleme sitelerinden dosya indirmek için de kullanılabiliyor.

Şu an için Fetch.io beta aşamasında. Kullanıcılar 20 gb depolama alanı ve 40 gb bant genişliğine sahip. Üstelik ücretsiz! Muhtemelen üye alma durumu sınırlı olacaktır. Onun için hemen harekete geçin ve kendinize bir hesap alın.

Kaynak: http://lifehacker.com/5803740/fetchio-downloads-your-torrents-for-you-then-streams-them-to-you-and-your-friends
Çeviri: Serdar BARAKLI

Bir Cevap Yazın