LifeWatch V: Medikal Sensörlü Akıllı Telefon

LifeWatch AG şirketi tarafından sunulan Lifewatch V, hastalar ya da sağlık konusunda bilinçli insanlar için üretilen bir akıllı telefon. Android tabanlı olan bu telefon sayesinde çeşitli sağlık testleri gerçekleştirilebiliyor. Tabi bunların hepsi telefondaki sağlık ile alakalı programlar sayesinde ve bilgilerin toplanacağı bulut sistemi sayesinde oluyor.

Programın yapabileceği testler arasında; EKG, vücut sıcaklığı, kan glukozu ölçme, kalp atım hızı, kandaki oksijen satürasyonu ve vücut yağ oranı tespiti gibi şeyler var. Her tıbbi test, ayrı bir program olarak bulunuyor. Ayrıca diyet uygulamaları ve ilaçların alınması ile ilgili hatırlatıcı uygulamalar da var. Toplanan tüm veriler otomatik olarak ve güvenli bir şekilde sunucuya kaydediliyor. Böylece istenilen zamanda istenilen yerde bu bilgilere ulaşılabiliyor. Test sonuçları ve geçmiş veriler doktorlarla, aile ile ya da istenilen bir kişi ile e-posta ve kısa mesaj olarak paylaşılabiliyor.

Şu an için sadece Android 2.3 versiyonunu destekliyor. Ayrıca yanınızda iğne ve test şeridi gibi bazı gereçleri bulundurmanız gerekiyor; mesela kan şekerinizi ölçmek için. Ancak akıllı telefonlar için temel foksiyonların hemen hepsine sahip. Telefonun fiyatı ve satın alınabilirliği ile ilgili bir bilgi şu anda mevcut değil.

Bir Cevap Yazın