MyUnity: Unity Masaüstünü Düzenleyin.

Eski Gnome 2 sürümünü kullanan Ubuntu sistemlerimizde görünümü değiştirmek çocuk oyuncağıydı. Ama Unity ile birlikte bu işler biraz daha zor hale geldi. GTK temalarını değiştirebiliyoruz; fakat aynı şey Unity Başlatıcı ve Panel için geçerli değil. Peki bunları kendimize göre uyarlamanın basit bir yolu var mı? Evet!

MyUnity, Unity masaüstünüzü düzenlemenize yardımcı olan, bir grup Italyan programcı tarafından tarafından tasarlanan küçük bir uygulama. Çok sade ve kullanımı kolay. Uygulama 5 ana kısma ayrılıyor: Launcher, Dash, Panel, Desk ve Font.

Şeffaflık seviyesi, simge boyutları, sistem ile ilgili davranışlar, yazı tipleri, masaüstü simgeleri ve Unity masaüstünüze ait diğer bir çok alanı düzelemenize yardımcı olur. Bu küçük ama işimizi çok kolaylaştıran uygulama ile ilgili haberler birkaç gün önce çıkmıştı. Ama o zaman sadece İtalyanca sürümü yayınlanmıştı. Şimdi ise yüklemek isterseniz varsayılan ayar olarak İngilizce yükleyebilirsiniz. Bu kadar konuşma yeter; şimdi nasıl yükleyeceğimize bakalım. Uç birimi açın ve aşağıdaki komutları sırasıyla yazın:

[color-box]sudo add-apt-repository ppa:myunity/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install myunity[/color-box]

Kaynak: http://techhamlet.com/2011/11/myunity/

Çeviri: Serdar Baraklı

Bir Cevap Yazın