Pandora’yı Proxy Kullanmadan Dinleyin.

Pandora Radio, internetteki en ünlü çevrimiçi müzik istasyonlarından birisi ve favori şarkınızı ya da grubunuzu yazdığınızda benzer müzikleri size sunan bir proje. Pandora’nın reklam destekli ücretsiz versiyonu ve reklamsız premium versiyonu var.

Pandora müzik servisi şu an için sadece Birleşik Devletler sınırları içerisinde bulunan internet kullanıcıları için erişime açık. Lisans anlaşmaları gibi bir takım nedenlerden dolayı A.B.D haricindeki ülkelerden erişilmeye çalışıldığında aşağıdaki gibi bir uyarı veriyor.

A.B.D dışında Pandora’yı nasıl dinleyebiliriz?

Aslında birçok yöntem mevcut. Pandora, kendisine erişim sağlayan kullanıcıların fiziksel lokalizasyonunu tespit etmek için IP adreslerini kullanıyor. A.B.D dışındaki bir kullanıcı proxy hizmetlerini ya da VPN sistemlerini kullanarak fake A.B.D. IPleri aracılığıyla sisteme erişebiliyorlar.

Tabi bunlar biraz uğraş gerektiriyor ve uygun proxy hizmetleri bulmak her zaman mümkün olmuyor. Bunlardan daha basit bir yöntemimiz daha var:

1) Eğer Firefox kullanıyorsanız; HTTPS Everywhere eklentisini kurun ve tarayıcınızı yeniden başlatın.

2) Eğer Google Chrome kullanıyorsanız; HTTPS Enforcer eklentisini kurun, eklentinin simgesinden eklentiyi aktif hale getirin.

3) Şimdi Pandora web sitesini açın. Artık diğer servisler gibi Pandora’ya da A.B.D. dışından rahatça ulaşabiliyor olmalısınız.

Müzik yayını, eklentiyi aktif halde bulunduğu sürece devam edecektir. Ayrıca, Firefox kullanıyorsanız; eklentinin varsayılan ayarları Pandora’yı rahatça kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Bu tür HTTPS ilişkili eklentiler; Pandora gibi HTTPS sistemini destekleyen sitelerde, internette güvenli gezinme sistemi HTTPS’yi aktif hale getirecektir. Bu yüzden eğer http://pandora.com adresine giderseniz otomatik olarak https://pandora.com adresine yönlendirileceksiniz. Bundan dolayı IP tabanlı filtreleme sistemi, Pandora’ya güvenli protokol aracılığıyla erişen yerler için inaktif halde olacaktır.

Kaynak: http://www.labnol.org/internet/access-pandora-music-anywhere/20976/

Çeviri: Serdar Baraklı

Bir Cevap Yazın