Popüler Uygulamaları Ubuntu’ya Kolayca Kurma

Merhaba linux kullanıcıları. Ubuntu After Install programı Faenza geliştirici takımının kodladığı; kullanıcılara kodekleri, eklentileri ve diğer programları tek tıklamayla kurmalarına olanak sağlayan bir yazılım.

Program açıldıktan sonra kurulabilecek olan programların listesini çıkarıyor. Kurmak istediğiniz programa tik atıyorsunuz ve “Install Now” butonuna tıklıyorsunuz. Programların arasında Ubuntu Restricted Extras, Unity Tweak Tool, Faenza Icon theme, Google Chrome, Skype, LibreOffice, Dropbox, VLC, Gimp, Darktable, FileZilla, Kdenlive, Handbrake, Steam ve Shutter da yer alıyor.

Programın son versiyonu Ubuntu After Install 2.0 Beta. Programı Ubuntu 13.10 Saucy Salamander, Ubuntu 13.04 Raring Ringtail, Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal ve Ubuntu 12.04 Precise Pangolin gibi sistemlere kurmak için aşağıdaki komutları sırasıyla girin:

[color-box]wget -c http://www.thefanclub.co.za/sites/all/modules/pubdlcnt/pubdlcnt.php?file=http://www.thefanclub.co.za/sites/default/files/public/downloads/ubuntu-after-install_2.3_all.deb

sudo dpkg -i ubuntu-after-install_2.3_all.deb[/color-box]

Bir Cevap Yazın