Programlanabilir Trafik Tabelaları

Araba sürerken kaç kez bu tip elektronik yol tabelalarıyla karşılaştınız?

Bu ADDCO firmasına ait taşınabilir bir tabeladır. Günümüzde, bunların içinde ne olduğunu ve önemli bilgileri göstermesini sağlayan programlamanın nasıl yapıldığını görebiliriz.

1. Bu tabeladaki erişim paneli genelde küçük bir kilit tarafından korunur; ama korumasız da olabilir. Erişim panelini açtığınız takdirde aşağıdaki elektronik araçları görürsünüz.

2. Klavyeli siyah kontrol pedalı, kıvrımlı bir kabloyla bağlanmıştır.

3. Buradaki programlama, menü seçeneklerini aşağıya kaydırıp ‘Şu anki metin’ kısmına gelmek kadar basittir. Bu adımdan sonra istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. Onaylamak için ‘Enter’ a basarsınız. İsterseniz sadece yazdığınız yazının görünmesini sağlayabilir ya da ‘Add page’ kısmını seçerek daha fazla sayfa ekleyebilir ve böylece daha çok şey gösterilmesini sağlamış olabilirsiniz.

Hacker İpuçları: Eğer size bu işleri yapmak için şifre sorarsa; ‘DOTS’ olarak deneme yapın. Tüm bu olasılıklar içinde, bu ışıklarla ilgilenen görevliler bu default şifresini değiştirmemiş olacaklar. Eğer ki değiştirdiklerini düşünürsek, endişelenmeye gerek yok. ‘Control’ ve ‘Shift’ tuşlarına basılı tutarken ‘DIPY’ yazın. Bu işlem sonucunda bu tabelada yazan yazı sıfırlanacak ve şifre ‘DOTS’ olacak. Böylece trafik tabelalarını ele geçirmiş olacaksınız.

Kaynak: http://www.i-hacked.com/content/view/274/48/
Çeviri: Serdar BARAKLI

Bir Cevap Yazın