RealVPN – Ücretsiz VPN Servisi

VPN, Virtual Private Network yani Özel Sanal Ağ anlamına gelmektedir. Farklı kullanım alanları var. Mesela ben önceden bilmediğim bir kullanım alanını öğrendim. Mesela Türkiye’de ve Hollanda’da ofisleriniz var. Bu iki ofis arasında veri aktarımı VPN ile yapılabilir. Bir şirket özel bir hat çekmek yerine, VPN hizmeti sağlayan firmanın herkes tarafından paylaşılan altyapısını kullanmasıyla veri aktarma işlemini yapabilir. Veriler aktarılmadan önce şifrelenir ve ulaştığı tarafta deşifre edilerek veriler aktarılmış olur.

Mesela hackerlar da vpn kullanabilir. Günümüzde çoğu vpn sağlayıcısı log tuttuğu halde, bazı ülkelerdeki vpn sağlayıcıları log tutmamakta. Böylece bu vpn kullanılarak gerekli illegal aktiviteler gerçekleştirilmekte.

Aynı zamanda vpn, web filtresi kullanan internet kullanıcılarının bu filtreyi aşmasına da yardım eder. Özellikle web site yasakların gündemde olduğunu düşünürsek vpnye ilgi daha da artıyor.

Sitemiz real-vpn.com. Beta aşamasında hizmet veriyor. Anasayfasına gittiğiniz zaman sırasıyla kullanıcı ismi ve eposta adresinizi yazdığınızda sisteme kayıt oluyorsunuz. Şu anda 20 000 üyelikten 13 000’e yakını alınmış durumda. Muhtemelen deneme yapıyorlar sunucuların kaldırıp kaldırmayacağına dair.

Kayıt olduktan sonra e-posta adresinize gerekli şifre ve dosyalar gönderiliyor. Gerekli anlatımlar da mevcut. Böylece siz de artık rahatlıkla yasaklı sitelere yüksek hızda girebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın