Tek Adımda Tüm Ücretsiz Programları Yükleyin

Windows XP’nizi Windows 7 mi güncellediniz ya da yeni bir PC mi satın aldınız? Her iki durumda da karşınıza aynı sorun çıkacak: programları yeniden kurmak.

İlgili sitelere gideceksiniz, onları indirecek ardından kuracaksınız. Yani bir sürü vakit harcayacaksınız. Sizi bilmem ama vaktimi daha iyi yerlere harcama konusunda sağlam fikirlerim var.

Ninite, sizin belirlediğiniz ücretsiz programları ve açık kaynak kodlu yazılımları tek hamlede yüklemenizi sağlayan bir uygulama oluşturdu. AVG Free Anti-Virus ve Dropbox’tan tutun da OpenOffice ve uTorrent’e kadar programlardan istediğinizi seçin, size bir yükleyici verecek. Onu çalıştırdığınızda programlar kendiliğinden indirilecek ve kurulacak.

Yükleyiciyi çalıştırdıktan sonra arkanıza yaslanın ve keyfinize bakın. Ninite tüm işlemleri otomatik olarak gerçekleştirecek. Yani sürekli “Next” tuşuna basmak zorunda kalmayacaksınız.

Daha da güzel özellikleri de var: Bilgisayarınızın 32 ya da 64 bit olmasına göre gerekli sürümleri kendisi belirleyebiliyor. Ayrıca herhangi bir programla gelen toolbar yüklemelerini de engelliyor.

Kaynak: http://www.pcworld.com/article/203176/install_all_your_favorite_freeware_in_one_fell_swoop.html?tk=hp_ess

Çeviri: Serdar BARAKLI

Bir Cevap Yazın