Ubuntu 10.10 İçin Super OS Deposu

Super OS 10.10, modifiye edilmiş bir ubuntu versiyonudur. Daha öncesinde 10.04 için deposu bulunan Super OS’nin bugün itibariyle Ubuntunun 10.10 sürümü için de depoları çıkmış durumda.

Super OS’den bilgisayarınıza yüklemeden sadece kendisine ait depoyu kullanarak direkt olarak Ubuntu üzerinde faydalanabilirsiniz. Sadece bir depoyu eklemekle birçok programa erişim imkanı yakalayacaksınız. Super OS’nin deposundaki programlardan bazıları: Amazon MP3 Downloader, Adobe AIR, Flash ve Reader, Boxee, FrostWire, Dropbox, IBM Lotus Symphony (Office takımı), Google Chrome, Google Desktop, Google Earth (Google Earth, Ubuntu 10.10 da Medibuntu depolarından silinmişti.), GoogleCL, Hulu Desktop, Nero Linux, Opera, PeaZip, Google Picasa, Real Player (Bu program da Medibuntu depolarından silimişti.), Remastersys, Skype, SpiderOak, TeamViewer, TrueCrypt, UCK, VirtualBox (ücretli) ve daha bir sürü program. Hepsi tek bir depo içinde. Yani bu programları kullanabilmek için tüm depoları tek tek eklemek zorunda kalmayacaksınız. Super OS deposundaki tüm programların listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Super OS deposunu Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat’a ekleyelim:

Ubuntunuzdaki sources.list dosyanıza Super OS’nin deposunu eklemek için bu .deb dosyasını indirip kurun. Depolar kendiliğinden eklenecektir hatta anahtarları da kendisi ekleyecektir. Ondan sonra da terminalde(son birim) aşağıdaki kodu yazarak yazılım kaynağınızı güncelleyin:

[color-box]sudo apt-get update[/color-box]

Şu konuda uyarmamız gerekir ki, bu deponun kullanılmasının güvenli olduğuna dair bir garanti yoktur. Ama sonuçta PPA’larla beraber verilmiştir.

Eğer Ubuntu 10.10 yerine direkt olarak Super OS yüklemek istiyorsanız bu linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.webupd8.org/2010/10/easily-install-google-earth-teamviewer.html

Çeviri: Serdar BARAKLI

Bir Cevap Yazın