Web Siteleri İçin Ücretsiz SSL Testi

Qualys SSL Laboratuvarlarının, ücretsiz olarak, herhangi bir web sayfasının SSL sertifikasının güvenilir olup olmadığını test etmenize yarayan hizmeti kullanıma açıldı.

Qualys şirketinin mühendislik yöneticisi ve SSL Laboratuvarlarının kurucusu Ivan Ristic yaptığı açıklamada SSL protokolünün internet güvenliğinin omurgası olduğunu ancak birçok sitenin hala iyi yapılandırılmış SSL ayarlarına sahip olmadığını belirtti. Qualys SSL Laboratuvarları, ticari bir amaç gütmeyen, SSL protokolünün nasıl çalıştığını, onun nasıl iyileştirilebileceği ve kullanıcıların SSL ayarlarını nasıl yapılandıracağı hakkında bilgi veren bir kuruluş olarak karşımıza çıkmıştır.

Yapılacak olan test, herhangi bir sitenin SSL sertifikasını gözden geçiriyor, yapılandırma eksiklikleri ve performans sorunlarını tespit etmek için kapsamlı bir analiz yapıyor. Kullanıcılar basit bir şekilde istedikleri sitenin adresini yazacaklar ve test sonucunda değerlendirmeler karşılarına çıkacak. Test sonuçları; sayısal değer, çeşitli kategorilerde SSL puanlaması ve genel SSL yapılandırmasına göre site hakkında not verecek. Eğer siteniz hakkında belirtilen puanlamayı beğenmediyseniz ve yapılandırmayı iyileştirmek istiyorsanız Qualys SSL Laboratuvarlarının web sayfasında çeşitli kaynaklar bulunmaktadır.

Alt taraftaki resimde de sitemize ait derecelendirmeyi görüyorsunuz:

Ücretsiz SSL test aracını kullanmak için tıklayın.

Kaynak: http://www.net-security.org/secworld.php?id=9660

Çeviri: Serdar BARAKLI

Bir Cevap Yazın