Zemana Anti-Malware

Malware Tespitinde 2. Tercihiniz

Zemana Anti-Malware, bilgisayarınızda bulunan antivirus ve güvenlik duvarı gibi yazılımlara rağmen sisteminize sızmayı başarmış olan virüsler, truva atları gibi zararlı nesneleri silmenize yardımcı olan bir araçtır.

Neden 2. bir programa ihtiyaç var?

Araştırmalar göstermiştir ki; antivirüs programları 100% güvence sağlamamaktadır. Yani bilgisayarınız şu an zararlı bir yazılım içeriyor olabilir.

Tam güvenlik için bir tane koruyucu programa sahip olmak yeterli değildir. Güvende olduğunuzu hissetmeniz için 2. bir güvenlik kaynağınızın olması lazım. Ama çoğu zaman 2. bir yazılım geçerli bir çözüm olamayabiliyor. 2 antivirüs programı bilgisayarınızın performansını düşürüyor ve bazen de çakışmalara bağlı olarak bilgisayarınızda problemler oluşabiliyor.

Zemana Anti-Malware, güvenlik programlarıyla beraber çakışmadan çalışabilecek şekilde tasarlanmış bir yazılım. Kayda değer bir performans düşüklüğü yaşamadan bilgisayarınızı 5 dakikadan az bir sürede taramaktadır. Zemana Anti-Malware’in yüklenmesine gerek de yoktur. Herhangi bir USB bellekten, CD veya DVD’den ya da yerel veya ağdaki bir hard diskten çalıştırılabilmektedir.

Cloud Sistemi

Şüpheli olarak sınıflandırılmış dosyalar için, Zemana Anti-Malware yazılımı bu dosyaların gerçekten de zararlı olup olmadığını onaylamak için Cloud sistemine istek günderir. Cloud sistemi, internet üzerinde birçok bilgisayardan oluşan bir sistemdir. Yazılımınızın gönderdiği isteğe karşı aşağıdaki cevapları gönderir:

-Güvenli
-Zararlı
-Bilinmeyen

Eğer dosya bilinmeyen olarak çıkarsa, Zemana Anti-Malware yazılımı bu dosyayı; 5 tane güvenlik firmasına ait antivirüs yazılımlarının bulunduğu Cloud sistemine yükler. Bu 5 antivirüs programı, dosyayı tarar ve güvenli ya da zararlı olarak bilginize sunar.

Ekran Görüntüleri

30 günlük deneme sürümünü indirin:

32 bit: http://zemana.com/download/Products/AntiLogger/Anti-Malware/Build120/ZemanaAntiMalware.exe
64 bit: http://zemana.com/download/Products/AntiLogger/Anti-Malware/Build120/ZemanaAntiMalware_x64.exe

Kaynak: http://www.zemana.com/Anti-Malware/
Çeviri: Serdar BARAKLI

Bir Cevap Yazın