Zmail: Sahte E-posta Gönderme Programı

Zmail, açık kaynak kodlu sahte e-posta gönderme yazılımıdır. Program sayesinde istediğiniz isimle istediğiniz kişiye sahte e-postalar gönderebilirsiniz.

Eğer birilerine çabucak e-posta göndermek istiyorsanız, e-posta sunucunuzu test etmek istiyorsanız ya da arkadaşlarınızı işletmek istiyorsanız bu program tam size göre.

Zmail Kurulumu

Programın kaynak kodları sourceforge sitesinde ilgili sayfada mevcut. Ayrıca programın son versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Programı kullanabilmek için bilgisayarınızda python ve wxPython kurulu olmalı. Bildiğim kadarıyla python zaten kurulu geliyor ubuntuya, bu yüzden yapmanız gereken wxPython programını kurmak. İnternette nasıl kurulacağını bulabilirsiniz.

Programımızı indirdikten sonra arşivden çıkarıyoruz, ardından klasördeki “zmail” dosyasını çalıştırıyoruz. Aşağıdaki gibi bir pencere gelecek.

“From” kısmına, kimin adıyla mail göndermek istiyorsanız onu yazın. Mesela “The President <obama@whitehouse.gov>” yazarsanız karşıdaki kişi “The President” kişisinden mailin geldiğini görür.

“To” kısmına göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazıyoruz.” Subject” kısmına konuyu, altındaki kısma da mesajımızı yazıyoruz.

Ardından alttaki “Server” sekmesine geçiyoruz. Buraya smtp sunucumuzun bilgilerini yazıyoruz. Eğer sunucumuz yoksa burada linuxçular için pratik bir çözüm var. Sendmail programını yükleyeceğiz.

[color-box]sudo apt-get install sendmail[/color-box]

Yükledikten sonra SMTP Server kısmına localhost yazıp kaydetmeniz yeterli. Sekmelerden mesaj kısmına dönüp “Send” tuşuna bastınız mı mailiniz gidecektir.

Dikkat: Bu program hem legal hem de illegal amaçlarla kullanılabilir. Programı lütfen e-posta sunucularını test etme gibi eğitimsel amaçlar doğrultusunda kullanın. Herhangi bir illegal kullanımda biz sorumlu değiliz.

Bir Cevap Yazın